KNIHY TROJAN

Kdo jsme...

  Ano, ano, jsem to já, váš oblíbený kocour Smíšek. Je to sice nepravděpodobné, ale někteří z vás mě možná ještě neznají. Již několik let provozuji knihkupectví přímo v centru Třebíče, na Karlově náměstí. Sice jsem dodnes nepochopil, proč ten obchod pojmenovali Knihkupectví a Antikvariát Trojan, místo Smíškovo knihkupectví, ale ono jim časem dojde, že udělali stěžejní marketingovou chybu. Věřte mi, na moje slova zatím vždycky došlo. Přestože si ta živelná brunetka celou dobu myslí, že ten obchod vede ona, ve skutečnosti tam šéfuju já. Dělám, že spím (občas usnu doopravdy, přiznávám, ale jen proto, aby se mi ve spánku v hlavě zrodil další skvělý nápad), snáším to věčné hlazení a šišlání, ale můj mozek jede na plné obrátky.

  Mé knihkupectví - tedy pardon, Knihkupectví a Antikvariát Trojan - je bezkonkurenčně největší v celé Třebíči. Celý ten patrový dům je historickou památkou a při zařizování interiéru jsem se blýsknul svým brilantním vkusem a originálním stylem. Nakombinoval jsem dřevo, cihly, sklo a vymyslel různé světelné fígle, aby to celé mělo takový ten šmrnc a atmosféru... no však víte, jako ve starožitném obýváku. Pořídil jsem vám i pohovku, abyste si mohli v klidu počíst, vybírám vkusnou hudbu a tak.)

  Co se knih týče, tak to jsem skutečně zamachroval. Najdete tu snad všechny existující žánry, od poezie a beletrii přes detektivky, komiksy, sci-fi, fantasy, dívčí romány, pohádky a spoustu leporel, historickou, válečnou, cizojazyčnou i esoterickou literaturu, zdravovědu, kuchařky, učebnice, knihy o počítačích, umění... taky životopisy (pořád čekám, koho napadne napsat o mě, ale ti lidé jsou v některých věcech prostě krapet pomalejší).

  Abych nezapomněl, zprovoznil jsem i antikvariát, ze kterého jsem vytvořil oázu takových těch intelektuálních staromilců, kteří se rozplývají nad polorozpadlým F.L.Věkem.

  Jednou za čas, když vyjde nová kniha o Třebíči, pořádáme odpolední večírek s jednohubkami a vínem. Tvůrci se podepisují, ostatní jim blahopřejí, no však to znáte.

  Přijďte. Bude se vám u mě líbit (kdybych byl zrovna pryč, obslouží vás můj personál).

  Váš Smíšek :)

Foto & video AUTOGRAMIÁDY 

Záznamy z akcí, autogramiád a další

Kontaktujte nás

Adresa

Karlovo náměstí 47/36
674 01 Třebíč